Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
UKR
Зруби із кругляка

Будівництво дерев'яних будинків. у Запоріжжі

Проєктування. Дизайн. Будівництво
Монтаж. Обслуговування

Високий попит на дерев'яні будинки визначається відразу кількома факторами: низькою теплопровідністю (порівняно з цеглою), що дозволяє знизити товщину стін; малою питомою вагою, що позбавляє необхідності спорудження масивних фундаментів; унікальними вологорегулюючими властивостями, завдяки яким у дерев'яному будинку немає вогкості в холодну пору року; красою натурального дерева, завдяки якій будинок набуває неповторного вигляду; меншими термінами будівництва та меншою вартістю порівняно з цеглою (в 1,3-1,5 раза).


Можна відзначити, що інтерес до дерев'яних будинків спостерігається не лише в Україні, де дерев'яне будівництво є традиційним, що є реальною основою для повноцінного розвитку індустріального дерев'яного домобудівництва, а й у західних країнах. Наприклад, США щорічно купують 500 000 дерев'яних будинків, у Японії - 300 000, у Європі - 100 000. У Скандинавських країнах 90 % всіх житлових будівель становлять дерев'яні будинки різної конструкції. В одній тільки Фінляндії щорічно будується 4000 дерев'яних котеджів для постійного житла та не менше 5000 дач. Популярність дерев'яного будівництва також обґрунтована зручністю обробки деревини, що відкриває великі можливості.

Будинки з оциліндрованої колоди

Використання зрубних конструкцій є найдавнішим способом будівництва дерев'яних будинків. Зроблені з колод стіни найбільш трудомісткі у виготовленні і вимагають залучення фахівців, проте за експлуатаційними та естетичними якостями їм немає рівних. Будинки з колод міцні, теплостійкі та надзвичайно красиві.


Для будівництва таких будинків використовуються колоди рівної, округлої форми. Завдяки якісній обробці поверхонь та порівняно однаковому діаметру вони не вимагають додаткового оздоблення. Для виготовлення оциліндрованих колод використовується обладнання, що здійснює цілий комплекс механічних операцій з виробництва. Після цього заготовку пропускають через оциліндровочний верстат, фрезерують жолоб та розвантажувальний паз. Завершує обробку колоди торцювання по довжині та фрезерування замків, контрольне складання будинку, обробка поверхонь антисептиком та антипірином (речовинами, що оберігають деревину від займання та горіння). Підготовлений таким чином матеріал доставляють на будівельний майданчик, де й збирається будинок.

Переваги будинків з оциліндрованої колоди

  • Не потрібне професійне доопрацювання з виготовлення зрубів безпосередньо при будівництві, оскільки обробка колод проводиться ще на виробництві.
  • Точність виготовлення оциліндрованих колод та їх маркування прискорює збирання будівель та знижує витрати на будівництво.
  • Гарний зовнішній вигляд оциліндрованих колод завдяки високій якості та чистоті обробки поверхні дозволяє обходитися без додаткового оздоблення стін усередині та зовні.
  • Герметичність вінцевих та кутових з'єднань колод забезпечується технологічною точністю виконання паза та «чашок».
  • Наявність безлічі проєктів з використанням оциліндрованих колод, що дозволяють задовольнити найвишуканіший смак.