Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
UKR
Каміни

Камін - мистецтво спокуси вогню

Проєктування. Дизайн. Будівництво
Монтаж. Обслуговування

Живий вогонь завжди чинив на людину дивовижну магічну дію. Скільки віршів та пісень написано про магію живого вогню – непокірної людині сили природи.

Сьогодні ви можете насолоджуватись видом живого вогню у себе вдома біля свого каміна. 


Камін – один із найбільших винаходів людства, адже саме "приборкання живого вогню" давньою людиною дало можливість вижити всім відомим цивілізаціям. Звичайно, сьогодні каміни вже не відіграють настільки важливої ​​ролі у питанні виживання та життєзабезпечення, але сучасниа людина як і раніше, відчуває потребу в теплі та затишній обителі, як і сотні тисяч років тому, і навряд чи сьогодні можна уявити собі сучасний заміський будинок без гарного каміна.
 

Магія живого вогню - заспокоюючи, зачаровуючи, надихаючи.


Можна нескінченно довго спостерігати за дивовижним танцем вогню, забувши про всіх насущні проблеми. Тільки Ви та вогонь. Живий вогонь дикої природи обігріває Вашу оселю. Скачучі мови вогню надають найсприятливіший вплив на будь-яку людину. Камінний  вогонь завжди Вас зігріє, заспокоїть і розслабить, змусить забути про справи та проблеми, зарядить Вас своєю невичерпною енергією.

Хто сьогодні не мріє встановити камін у своєму будинку?

Камін від компанії "Акватерм - Запоріжжя" стане гідною прикрасою Вашого будинку.

Сьогодні каміни стрімко набирають обертів своєї популярності, і треба зазначити, що камін у сучасному будинку це не лише данина моді.

Облаштування каміном будинку дає можливість створити неповторну гармонійну обстановку, де буде завжди тепло та затишно всім Вашим членам сім'ї та гостям. Гарний камін додасть Вашій оселі не тільки індивідуальний колорит інтер'єру, з каміном Ви ніколи не залежатимете від капризів природи і будь-якої миті зможете обігріти своє приміщення магічним теплом живого вогню.

 

Сучасні каміни не є виключно атрибутом приватного домоволодіння (заміські будинки, котеджі, дачі). Каміни різних типів та призначень сьогодні досить часто можна зустріти у квартирах багатоповерхових будинків, престижних офісах, готелях, ділових центрах, кафе, барах, ресторанах та ін. приміщеннях.

 

Як вибрати камін


Розміри та типи конструкцій сучасних камінів дозволяють обладнати практично будь-яке приміщення каміном, дотримуючись при цьому всіх технічних умов, санітарних норм та вимог пожежної безпеки.

Звичайно, багато хто мріє про камін. І сьогодні ця мрія реальна як ніколи, хоча справа не так проста. як виглядає на перший погляд.

Вибір каміна досить відповідальний захід, і без кваліфікованої допомоги фахівця Вам буде дуже складно прийняти правильне рішення. Але не варто хвилюватися, Ви завжди можете розраховувати на допомогу фахівців компанії "Акватерм-Запоріжжя".
 

Основні питання, якими ставляться любителі камінного тепла:
 • Якому типу камінів віддати перевагу?
 • Який камін вибрати з усього різноманіття речень?
 • Як розрахувати потрібну потужність каміна?
 • Де в житловій зоні його найоптимальніше розташувати камін?
 • Які технічні вимоги висуваються до встановлення каміна?
 • Як підібрати камін до існуючого стилю інтер'єру?


Для того щоб не потонути в різноманітті пропозицій на ринку сучасних камінів в першу чергу необхідно розібратися в питаннях: "Які каміни бувають?" та "Що пропонує виробник камінів?".  

Кваліфіковані спеціалісти компанії "Акватерм" - Запоріжжя завжди дадуть відповідь на Ваші запитання, при необхідності зроблять всі необхідні розрахунки і підберуть для Вас найоптимальніший варіант каміна, враховуючи всі Ваші побажання та уподобання.

 


Класифікація камінів

Усі сучасні каміни можна умовно класифікувати за основними характерними ознаками:

 За видом палива

 • дров'яні каміни
 • пелетні (брикетні)
 • газові каміни
 • біокаміни (еко-каміни)
 • електрокаміни


За типом топки

- каміни відкритого типу - полум'я вогню не ізольовано від приміщення, такий камін переважно декоративний, оскільки має низький ККД. Горіння супроводжується яскравим, чистим полум'ям, але основна частина тепла йде на вулицю димарем.
 

- каміни закритого типу - топкова камера ізольована від приміщення дверцят з термостійким склом. Робочий режим спалювання палива (дрова або газ) при закритих дверцятах каміна. Насолоджуватися видом живого вогню можна лише через скло топки.


За розташуванням та способом встановлення

Вбудовані каміни -  заглиблені в стіну рівня облицювання. Можливість встановлення тільки в процесі будівництва чи капітального ремонту камінної зали.

Пристенні каміни - тильна сторона каміна прибудована до стіни. Можливість встановлення в будь-якому приміщенні, на будь-якій стадії будівництва та ремонту. Пристінні каміни є найпоширенішим і найпопулярнішим типом камінів. 

Острівні каміни не мають прив'язки до стін приміщення, такі окремі каміни можуть мати повний круговий огляд полум'я, що горить, з усіх боків.

Підвісні каміни - оригінальне, але складне конструктивне рішення, кріплення конструкції каміна до стелі за допомогою димоходу або димозбірника. Підвісні каміни можуть бути виконані в декількох варіантах: вивішені у вільному просторі, пристінні або кутові.

Кутові каміни - конструкція камінів спроєктована для розміщення в кутку приміщення. Як правило, кутові каміни використовуються в умовах обмеженого простору, а також при необхідності обігріву осередком кількох суміжних приміщень.


За способом випромінювання тепла поділяються на каміни з одностороннім, двостороннім та тристороннім випромінюванням тепла, що відповідно визначає тепловіддачу та ККД каміна.
 

Основні типи камінів

Камін на основі чавунної топки

Розвиток опалювального обладнання стрімко еволюціонує і сьогодні на зміну класичним камінам (з камерою топки з традиційних вогнетривких матеріалів) приходять сучасні ефективні та високотехнологічні пристрої опалення, які за зовнішніми ознаками мало чим відрізняються від класичного каміна, що працює на дровах.

Каміни з вбудованою чавунною топкою передбачають використання додаткового конвекційного тепла, що передається за допомогою калориферних магістралей від розпечених стін металевої топки та димоходу.

Такі каміни мають складну конструкцію, що складається з чавунної камінної топки, порталу-облицьовування та системи димоходу. Камера для топки може бути обладнана захисним термостійким склом, що значно підвищує безпеку використання каміна.
 

Технологія зведення каміна на основі чавунної топки вимагає проведення підготовчих та додаткових облицювальних робіт, монтажу порталу каміна (можливе використання як готових рішень, так і виготовлення порталу з мармуру за індивідуальним проєктом замовника), або облицювання топки каміна іншими декоративними матеріалами.

Каміни з вбудованою чавунною топкою в свою чергу поділяються на:
 • дров'яні каміни
 • газові каміни


Дров'яні каміни - найдавніший, а тому і найпопулярніший вид камінів у класичному його виконанні, з усією своєю привабливістю гри живого полум'я і чарівного звуку дров, що потріскують. Саме дров'яні каміни у всіх асоціюються при вимові слова "камін".  Як паливо використовуються сухі дрова. 

Найголовнішою і незаперечною гідністю дров'яних камінів, що переважує всі його недоліки, є натуральність процесу горіння, що створює непередавану енергетику в будинку. 

Дровяний камінЗведення дров'яного каміна досить складний технічний захід, який не терпить навіть найменших помилок. Враховуючи трудомісткість процесу, монтаж дров'яного каміна займає чималочасу, не кажучи вже про ситуації, коли стоїть завдання вписати новий камін у готовий інтер'єр приміщення.

При всій своїй чарівності та досить великій популярності  дров'яні каміни мають низку індивідуальних особливостей, які не завжди дають можливість встановити такий камін у вже збудованому приміщенні, тому якщо Ви віддаєте перевагу класичному дров'яному каміну бажано врахувати його місцезнаходження ще на етапі проєктування будинку.

Слід також зазначити, необхідність установки димаря значно ускладнює процес зведення дров'яного каміна в міській квартирі та інших приміщеннях багатоповерхових будівель.
  

Топка дров'яного каміна вимагає постійного нагляду з метою пожежної безпеки.


Виробники дров'яних камінів (лідери продажів):
Godin, Philippe, M-design, BeF, Invicta, Uniflam, KFDesign


Газові каміни
- сучасне декоративно-опалювальне обладнання. Для підтримки горіння полум'я у топці застосовується природний чи скраплений газ. Паливо подається за допомогою газового пальника, керованої системою автоматичного контролю, що суттєво спрощує та автоматизує безпечну експлуатацію каміна.

Газові каміниГазові каміни відмінна альтернатива
традиційним дров'яним камінам
.

Такий камін забезпечує реальну присутність живого вогню, при цьому його експлуатація обходиться значно дешевше за класичний камін.

Газові каміни не викликають особливих складнощів як при встановленні і у процесі експлуатації устаткування.

Для встановлення газового каміна необхідно отримати дозвіл від служби газового господарства (можливе підключення як безпосередньо від комунікацій центрального газопостачання, так і від газових балонів).

 

Незважаючи на простоту використання обладнання, газовий камін потребує постійного нагляду, оскільки ГАЗ є вибухонебезпечним паливом!!!


Виробники газових камінів (лідери продажу):
Godin, Philippe, M-design, BeF, Invicta, Uniflam, KFDesign

Печі-камін

Печі-каміни (камінофени)– опалювальна споруда, що поєднує властивості каміна з безпекою і ефективністю опалювальної печі. Корпус печі-каміна виготовляється з чавуну та листової сталі, а камера топки облицьовується сучасним вогнетривким матеріалом. Двері камери згоряння обладнаються термосклом – за аналогією з каміном закритого типу. Конструкція такої печі передбачає монтаж димоходу для видалення продуктів згоряння.

Залежно від типу конструкції для камінопечі як паливо можуть застосовуватися сухі дрова, пелети, брикети вугільні та деревні.

Відмінною рисою камінопечі є: високий ККД (не менше 50%), інтенсивна передача тепла в приміщення та наявність системи конвекційного обігріву повітря опалювального приміщення.
 

Характерною особливістю, і навіть незаперечною перевагою печі-каміна є конструктивна цілісність печі, тобто для встановлення такого опалювального обладнання відсутня необхідність проведення глобальних будівельних та підготовчих робіт. Купили, привезли, встановили, монтаж димаря (якщо відсутній такий), підключили до димаря, користуємося, отримуємо співало і задоволення .
 


За дотримання елементарних правил пожежної безпеки не вимагає пильного нагляду за процесом горіння палива. Можлива повна автоматизація процесу подачі палива та підтримки заданої температури опалювального приміщення.


Виробники камінофенів(лідери продажів): ABX, Nordica, Uniflam, HEIN, JOTUL, Romotop, STORCH, Dovre, Vermont Castings

Біокамін

БіокамінБіокаміни (еко-каміни) це виключно декоративний камін живого вогню, втілення новітніх технологій 21-го століття,  оригінальна розробка у галузі виробництва камінів.

Для підтримки живого вогню біокаміну 
використовується екологічно чисте паливо
рослинного походження.

Згоряння біопалива відбувається без утворення золи, гару, кіптяви, диму, що відповідно не потребує встановлення димоходу, витяжки та комунікації газовідведення.

Встановити біокамін можна в будь-якому зручному місці.
 

Використовуючи відкритий вогонь, біокаміни вимагають постійного нагляду під час горіння.


Лідер виробництва біокамінів
-  Planika Fires.

Електрокамін

Електрокаміни - декоративно-опалювальні каміни, що працюють від електромережі (не вимагають палива), оптимальна альтернатива камінам із живим вогнем. Оригінальна технологія імітації живого полум'я у електрокамінах створює реалістичний ефект живого вогню.

ЕлектрокамінЕлектрокаміни мають масу незаперечних переваг
перед камінами, що працюють на дровах та газі:

 

 • демократична ціна
 • простий монтаж
 • не вимагає димаря та витяжки
 • простота в експлуатації
 • немає кіптяви та сажі
 • не потрібно спец. дозволів
 • пожежобезпечний пристрій
 • дистанційне керування (опціонально)
   


Електрокамін може бути встановлений у приміщенні будь-якого призначення – заміському будинку, в міській квартирі, готелі, в офісі, ресторані, кафе, простіше кажучи: "без обмеження в будь-якому приміщенні, де є для нього місце".
 

Безумовний лідер виробництва електрокамінів - DIMPLEX.
 

Електрокаміни не вимагають постійно нагляду та є найбезпечнішими серед усіх видів камінів.


 

Ваш камін - Ваше рішення.


Як ви вже зрозуміли різні типи камінів, мають між собою принципові відмінності. Вибір каміна в першу чергу залежить від особливостей приміщення, і функцій, які повинен виконувати Ваш камін (декоративні, опалення, освітлення, приготування їжі). І найважливіше! При виборі каміна необхідно заздалегідь вирішити для себе скільки коштів і сил Ви готові витрачати на утримання каміна та догляд за ним.
 

Який би не був Ваш вибір, камін від компанії "Акватерм" -  завжди тепло та затишно.


 

 

КАТАЛОГ у форматі PDF  


-"Каміни та топки Godin" ; (pdf - 43,6 Мб)

-"Каміни, топки, портали та печі DIFFUSION" (pdf - 11,4 Мб)

-"
Печі-каміни, камінофени Nordiсa"  (pdf - 63,7 Мб)

-"Камінопечі HEIN" (pdf - 7,5 Мб)

-"Камінофени, камінні вставки JOTUL "  (pdf - 6,8 Мб)

-"Камінопечі Romotop" (pdf - 6,1 Мб)

-"Камінопечі STORCH" (pdf - 11,0 Мб)

-"Камінопечі та камінні топки Dovre " (pdf - 20,2 Мб)

-"Камінофени Vermont Castings" (pdf - 3,1 Мб)

-"Чавунні топки M-design" (pdf - 8,6 Мб)

- "
Чавунні топки KFDesign" (pdf - 2,1 Мб)

-"Чавунні топки KFDesign ECO iLINE " (pdf - 3,9 Мб)