Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
UKR
Турецька лазня - Хаммам

Турецька лазня Хаммам - будівництво у Запоріжжі

Проєктування. Дизайн. Будівництво
Монтаж. Обслуговування

Будівництво лазні Хаммам ЗапоріжжяСхід - справа тонкаОстаннім часом багато власників власних будинків при плануванні зони відпочинку віддають перевагу турецькій лазні Хамам. Причини для того у кожного свої. Тут диктує своє рішення і мода на Хаммам і бажання виділитися із загальної кількості справжніх гурманів лазневих процедур, але найчастіше в основу прийняття рішення на користь турецької лазні лягає саме режим температури та вологості, характерний лише для турецького Хаммам.


 

Основна відмінність Хамама від російської лазні або фінської сауни полягає в тому, що температурний режим повітря турецької лазні (30-50 °С), що значно нижче, ніж у російський і фінській парній (70-120°С), а вологість, навпаки, вища і прагне до 100%.


Турецький Хамам чи Римська лазня?

Часто турецький Хаммам плутають з римською лазнею - Терми, проте потрібно розуміти, що турецька і римська лазні мають деякі зовнішні подібності (конструкції приміщень, архітектурні лінії, матеріали обробки), хоча важливі їх відмінності полягають саме в режимах температури та вологості (джерело тепла та пароутворення).

Такі зовнішні подібності турецької та римської лазні обумовлені саме історією їх розвитку, адже турецький Хаммам отримав свій початок саме від римських Терм, і за своєю суттю є (абгрейдом) удосконаленим варіантом перших римських лазень. Удосконалення насамперед стосується системи подачі пари (парогенерації).

Турецька лазня - Хаммам запозичила у римської лазні основний принцип поступової адаптації людини до перебування у різних температурних режимах, з лише принциповою різницею температурно-вологісного режиму основного приміщення - парної.
 

Слава турецьких лазень вже давно облетіла весь світ і продовжує набирати своєї популярності серед цінителів лазневих процедур. Турецький Хамам – це результат об'єднання багатьох елементів народних культур, виражений у комплексі цілющих процедур, які несуть людині здоров'я, молодість, чистоту, спокій та радість спілкування.

 

 Чому вибирають турецьку лазню - Хаммам ? 

- турецькі лазні краще підходять тим, кому протипоказаний високий температурний режим 80-120 градусів звичайної парної (бані чи сауни). У турецькій парній температура знаходиться в діапазоні 30-50 градусів;
 

- у турецькій лазні можна приймати таку корисну та приємну процедуру як ароматерапію – ароматична лазня (як профілактика та лікування захворювань дихальних шляхів). Для ароматизації повітря застосовуються аромагенератори (аромати евкаліпта, м'яти тощо);
 

- мильний масаж у парній на теплому масажному столі – обов'язкова традиційна процедура для турецьких лазень.
 

- і звичайно ж, у справжній турецькій лазні, Ваш слух пеститимуть звуки поточної води та приємної музики, щоб доповнити наше естетичне задоволення від відвідування лазні Хаммам.

 

5 почуттів

Справжні гурмани лазневих процедур стверджують, що лише турецька лазня Хамам впливає на всі 5 почуттів людини:

  турецький хамам
- нюх (ароматерапія, запах мила, чистоти та свіжості)
- дотик (теплом природних матеріалів)
- слух (дзюрчання води)
- смак (трав'яним чаєм після лазні)
- зір (інтер'єром та оздобленням) 

 

Класичний турецький Хамам


Справжній класичний Хаммам це окрема будівля (система приміщень), побудована за принципом людської долоні (зап'ястя і п'ять пальців). У "зап'ясті" розташований передбанник з температурним режимом 30-35°С. В приміщенні передбанника, відвідувач "дозріває" і далі проходить в основне парне приміщення (кругле та просторе) - "центр долоні". У центрі основного приміщення розміщено великий мармуровий лежак, який називають "чебек-таші" (Камінь для живота), на який власне і лягають животом. Підлога в парній кімнаті і камінь підігріваються гарячим повітрям знизу, тому чебек завжди гарячий.

Під підлогою або за стіною розміщується котел із гарячою водою, пара від якого подається через стіни безпосередньо в парну. У спрощеному варіанті воду просто ллють на гарячу підлогу, і вона утворюється в теплий туман, загалом - ніяких кам'янок або печей. Пара, народжуючись із води, назад повертається у воду. Стеля парної кімнати традиційно має форму бані, щоб утворення великої кількості конденсату не капали вниз на відвідувачів, а стікали по стінах на підлогу.

Відвідувач, не поспішаючи і послідовно, обходить усі п'ять "ніш-пальців"  з різними температурними режимами (рухаючись за збільшенням температури). Потім обов'язково мильний масаж. Далі слід миття, і на закінчення - купання в трьох басейнах, знову ж таки різної температури.
 

Звичайно, будувати класичну турецьку лазню Хамам у приватному будинку чи на заміській ділянці досить проблематично та нераціонально, адже таке рішення потребує виділення достатньо великої площі та величезних фінансових витрат. Простіше злітати до Туреччини.

 

Східні традиції Хамам сьогодні

Турецька лазня Хаммам сьогодні (Європейська концепція) - це досить складна інженерна конструкція, що поєднує в собі давні східні традиції та останні досягнення науково-технічного прогресу.

Сьогодні Турецьку лазню можна влаштувати в заміському будинку, в окремій будівлі на заміській ділянці, і навіть у міській квартирі, якщо, звичайно, дозволяє площа. Іноді банний комплекс Хамам пристосовують як додаток до вже існуючого оздоровчого комплексу, що включає басейн, сауну тощо.

Звичайно, будівництво турецької лазні Хаммам передбачає як мінімум зведення самої парної кімнати "долоні" з усіма її невід'ємними атрибутами, а решту конфігурації визначає замовник, залежно від вже наявних складових оздоровчого комплексу, наявності вільних площ та фінансових можливостей.

Пристрій принципової конструкції турецького Хамам включає: роботи зі зведення силового несучого каркаса, утеплення, парової ізоляції приміщень, монтажу теплової системи (підлога, стіни, стіл, лави), освітлення, аудіо-системи, влаштування багатошарової гідроізоляції та чистового оздоблення в кращих східних традиціях.

турецький Хамам в Україні ЗапоріжжяДля створення парового ефекту в сучасних турецьких лазнях встановлюють парогенератор, який повністю автоматизує процес створення та підтримки необхідної вологості приміщення парної.

Ароматерапевтичний ефект у турецькій лазні досягається шляхом використання спеціальних пристроїв – аромагенераторів.

Курна (кам'яна чаша з краном для води) - серце турецької лазні, є яскравою індивідуальною особливістю Хамам, встановлюється в центрі приміщення парної на постаменті, в кутку приміщення, або монтується на стіну в залежності від моделі та вибору замовника.

Масажний стіл ("чебек-таші" - камінь для живота) -  встановлюється за бажанням замовника.
 

Вся конфігурація, комплектація, оздоблювальні матеріали та арсенал технологічних засобів обговорюється із замовником.

 

"Акватерм" - східні традиції - Європейська якість


Принципово можна організувати будівництво турецької лазні Хамам у всьому її звичному для Туреччини масштабі та обсязі. Для Вас це питання полягає лише у доцільності та вартості цього заходу, а для нас у бажанні та у можливостях замовника.
 

Досить жорсткі умови експлуатації парного приміщення (висока температура та вологість) вимагають максимально точного дотримання технології будівництва лазні Хамам.

Компанія "Акватерм-Запоріжжя" у виробничому циклі будівництва турецької лазні Хамам використовує компоненти та сировину, що відповідають найвищим стандартам якості та екологічним нормам.


Турецькі лазні в Україні сьогодні явище досить молоде, але, незважаючи на це, кількість любителів лазні Хаммам зростає, і їхня популярність набирає обертів. Причин для цього достатньо, переконайтеся самі.


Нехай чебек завжди буде гарячим!