Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
UKR
Російська лазня

Будівництво російської лазні у Запоріжжі

Проєктування. Дизайн. Будівництво
Монтаж. Обслуговування

Компанія «Акватерм - Запоріжжя» пропонує послуги проєктування, будівництва та облаштування лазні у традиційному російському стилі. Передові технології у будівництві російської лазні та відтворення давньоруських національних традицій.

Пар кісток не ломить!

Наповнена свіжою гарячою парою і пахне деревом, що віддає ароматом березового або дубового віника, з розпеченим до червоного каміння і м'яким жаром, зі зручними лежаками, виконана в кращих традиціях дерев'яного будівництва – саме так виглядала справжня російська баня наших предків і саме так ми будуємо російські лазні сьогодні. Технології будівництва стрімко розвиваються, але найкращі. традиції справжньої російської лазні залишаються незмінними.


А Ви змогли б встояти перед спокусою відвідати криницю російського богатирського здоров'я,
те місце, де віддається безмежний заряд бадьорості та гарного настрою?
 

Справжні прихильники гарячої російської парної та ароматних віників компетентно стверджують – відвідування один раз на тиждень російської лазні з гарною парною, сприяє загальному зміцненню здоров'я, підвищенню імунітету, очищенню на духовному та фізичному рівні, адже справжня російська лазня – це не просто відпочинок, це в першу чергу оздоровчі процедури, а вже другорядне "релакс" та місце приємного спілкування з близькими Вам людьми.
 

Російська лазня - режими температури та вологості

Класична російська лазня відноситься до парних із традиційним повітряно-паровим середовищем.

Суверенні параметри російської парної перебувають у межах температурного режиму 40-90 °С (40 °С - "перша пара" на нижній полиці і поступово доводиться до температури 90°С на верхній полиці) при вологості 45-70%. Температуру в російській парній прийнято вимірювати на рівні верхнього полику, що зазвичай становить 70-90 °С.

Російська лазня = Фінська сауна

Звичайно, в приміщенні російської парної без будь-яких конструкційних змін можна отримати характерні для "фінської сауни" кліматичні параметри (температура 110-120 °С при вологості до 20%), так само як і у фінській сауні можна отримати мікроклімат абсолютно адекватний російській парній, але в контексті цієї статті ми розглядаємо саме російську лазню, з традиційними для неї режимами температури та вологості (70-90°С/45-70%).
Парогенератор в російській лазні

Принципова відмінність російської лазні та фінської сауни полягає саме в режимах температури та вологості в парній, а всі інші відмінності несуть у собі атрибутика, спадщини культури та національні традиції.

 

Класична російська лазня

Класична російська лазня складається з трьох основних приміщень - передбанник, душова кімната та серця російської лазні - парної. Що ж стосується розмірів російської лазні, то тут визначальним буде розрахункова кількість відвідувачів, парна на 4-х чоловік цілком підійде для невеликої родини, а ось для великої компанії або лазні громадського користування буде якраз парилка на 10 осіб. Тому розмір російської лазні визначається з розрахунку потреб та фінансових можливостей її власника.

Сучасні технології в давні традиції

Сьогодні сучасні технології дозволяють будувати російську лазню не тільки як окрему будівлю, займаючи при цьому не без того дорогу площу земельної ділянки, а вбудувати або прибудувати лазню безпосередньо до Вашого будинку. Такий варіант будівництва російської лазні дозволяє значно скоротити витрати на зведення оздоровчого комплексу, і дуже зручний тим домовласникам, чиї заміські ділянки не дозволяють побудувати лазню, що окремо стоїть від будинку.

 

Будівництво російської лазні в Запоріжжі для компанії "Акватерм" є одним із пріоритетних напрямів господарської діяльності. Компанія "Акватерм" здійснює ліцензовану будівельну діяльність і дотримується всіх будівельних нормативів (СНіП) та норм пожежобезпеки.


Зведені нами "російські лазні під ключ" поєднують у собі споконвічні банні традиції російського народу та сучасні технології дерев'яного будівництва, а тому ми гарантуємо нашим клієнтам досконалість лазні, як з технічного, так і з естетичного боку питання.

 

Матеріали оздоблення та технології будівництва російської лазні


При будівництві російської лазні ми використовуємо лише екологічно чисті матеріали
та високоякісне обладнання від перевірених виробників. 


Оздоблення російської лазні вагонкою Вибираючи будівельні матеріали для несучої конструкції перевагу можна віддати як класичним матеріалам російської лазні (оциліндровані колоди), так і сучасним матеріалам (брус, цегла, бетон, ракушняк та ін).

Сьогодні в дорогому сегменті особливою популярністю користуються класичні російські лазні з оциліндрованої колоди, проте за своїми теплофізичними характеристиками лазні, зведені з сучасних будматеріалів, нічим не поступаються своїм дорогим класичним аналогам.

Побудовані фахівцями Компанії "Акватерм-Запоріжжя", добре зберігають тепло, пожежо-безпечні та екологічно чисті, завдяки внутрішній оздобленні створюють комфортну та затишну атмосферу в кращих традиціях російської лазні.


 

Агресивне середовище експлуатації приміщення російської лазні (висока температура до 90°С та висока вологість повітря до 70%) вимагають від забудовника суворого дотримання технологічних норм будівництва російської лазні, таких як:
 • застосування теплоізоляції стін та стелі
 • застосування гідроізоляції підлоги
 • застосування пароізолюючого екрану по всьому приміщенню парної кімнати (алюмінієва фольга, стики та шви якої проклеюються алюмінієвим скотчем)
 • обробка поверхонь матеріалів обробки з дерева просоченням глибокого проникнення "Tikkurila", що у свою чергу запобігає сильному забруднення та гниття деревини, а згодом полегшує миття та догляд за дерев'яними поверхнями і дозволяє без особливих зусиль повернути дерева. природний вигляд. Докладніше про просочення >>> 
 • інші особливості будівництва

 

Внутрішнє оздоблення російської лазні

Особливий колорит справжньої російської лазні створює саме внутрішнє оздоблення приміщень лазні та парної. До питання вибору оздоблювальних матеріалів необхідно підійти з особливою вибірковістю, адже від якості матеріалів та їх експлуатаційних властивостей залежатиме їхня довговічність та споживчі якості в умовах високих температур та підвищеної вологості.

Компанія "Акватерм" використовує при будівництві російської лазні матеріали оздоблення виключно високої якості від перевірених виробників. Всі матеріали обробки стійкі до впливу високих температур та гарячої пари:

 • вагонка (для обшивки приміщень парної):
  липа, вільха, фінська ялина, селективна сосна, канадський кедр.
 • полковий брус (для влаштування полиць у парній кімнаті)
  липа, вільха, осика, абаш, фінська ялина, канадський кедр.


Внутрішнє оздоблення приміщення російської лазні передбачає обшивку вагонкою з числа листяних порід і спеціально підготовлених хвойних порід дерева, облаштування лежаків (полиць), освітлення, застосування додаткових опцій - світлотерапія, акустичного обладнання та ін. роботи.
 

 

Обладнання для російської лазні

Піч - камянка в російській лазніПіч-кам'янка  - серце російської лазні. Кам'янка використовується для створення теплового режиму в приміщенні парної, нагрівання каміння, утворення гарячої пари.

Основне завдання печі-кам'янки створення градієнта температури від 40°С у підлоги - до 90°С біля стелі та виробництво гарячої пари.

Сьогодні виробники обладнання для лазень та саун пропонують печі - кам'яні (дров'яні та електричні) різних типів та конфігурацій, розраховані на різні за розміром обслуговування  приміщення, проте для того, щоб зробити оптимальний і раціональний вибір Вам у будь-якому випадку знадобиться грамотна консультація нашого фахівця.

Дров'яні кам'янки для російської лазні
(HARVIA, TYLO, KASTOR, SAWO)

Електричні кам'янки для російської лазні
(HARVIA, TYLO, KLAFS, SAWO)

Докладніше про печі-кам'янки >>>

Фахівці "Акватерм-Запоріжжя" наполегливо рекомендують зупинити свій вибір на каменках, вже перевірених часом провідних брендів, які мають найкращі споживчі властивості та витримують гарантію якості:


 


Димохід - пристрій відведення газів та продуктів згоряння при використанні дров'яної печі - кам'яниці. Особливо відповідальна конструкція.

Докладніше про димар для російської лазні  >>>


Система вентиляції - тут є різні шляхи вирішення цього питання: від простого до складного… Все залежить від конфігурації взаємозалежних приміщень та поставлених завдань перед вентиляцією. 
    

Парогенератор настінний для російської лазні  – це самодостатнє електричне обладнання, призначене для виробництва пари, що поєднує в собі високу технологічність конструкції та комфортність використання. Працюючи в різних режимах парогенератор забезпечує оптимальний склад та обсяг пари в приміщенні парної російської лазні. Пристрій парогенерації встановлюється опціонально.


Виносний пульт керування - контролює та керує режимами роботи електричної печі-кам'янки та системою парогенерації.

Докладніше про виносний пульт >>> 


Система кольоротерапії - (колірна терапія, світлотерапія) заснована на принципі випромінювання світлових хвиль певної довжини (забарвлених у кольори різних відтінків), потрапляючи на тіло людини, викликають в організмі сприятливі (хімічні та фізичні) процеси. Кожна з біологічно активних зон організму людини реагує на свій індивідуальний колір.

Термостійкі та вологозахищені акустичні динаміки - застосовуються для встановлення в парному приміщенні російської лазні (стійкі до впливу високої температури та вологості). 

Камінці для російської лазні є невід'ємним атрибутом справжньої російської парної і їх можна віднести до категорії банного обладнання. Камені практично є частиною лазневого обладнання, від якого залежить найголовніше - мікроклімат парної кімнати.

Докладніше про камені >>> 

 

Мрії здійснюються!

 

Ми можемо впевнено сказати, що російська лазня, яка колись виникла у Ваших мріях, спроєктована та зведена фахівцями компанії «Акватерм», стане справжнім приводом для гордості, займе гідне місце у списку Ваших досягнень і подарує Вам та Вашим близьким незабутні хвилини відпочинку. 
З легкою парою!