Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
UKR
Камінні топки чавунні

Каміни на основі чавунної топки

Проєктування. Дизайн. Будівництво
Монтаж. Обслуговування

Будь-який поціновувач домашнього каміна чудово знає, що саме топка є найважливішою функціональною частиною каміна - його «палаючим серцем», що дарує нам своє тепло і умиротворення, демонструє чудову гру і магію танцю живого вогню. 

Будівництво гарного каміна - завжди було не простою справою. Влаштування конструкції камінів удосконалювалося століттями, і в наш час ми можемо насолоджуватися високотехнологічними опалювальними пристроями, що вражають своєю продуктивністю та функціональністю.


Вік технічної революції подарував любителям камінного тепла чудове рішення - каміни на основі чавунної топки, які безперечно, у всіх номінаціях перевершують свого не менш гідного попередника - класичного дров'яного каміна з відкритою топкою. Хоча і сьогодні знаходяться любителі саме каміна з традиційною топкою, викладеною з вогнетривкої цегли.
 

Чавунна камінна топка являє собою готовий до монтажу виріб, виконаний у заводських умовах із чавуну та елементів жаростійкої сталі.

Чавунні топки для каміна

Безперечні переваги чавунної топки каміна:

  • чавунна топка чудово проводить тепло
  • не боїться різких перепадів температури
  • не схильна до деформації
  • не схильна до корозії


Для лицьового оздоблення каміна на основі чавунної топки застосовуються, як і раніше, традиційні матеріали: цегла, камінь натуральний і штучний, кераміка та інші матеріали.  Саме на етапі оздоблення та декорації каміна  відбувається перетворення  стандартного серійного виробу в ексклюзивний витвір мистецтва зі своєю індивідуальністю дизайнерської думки та неповторністю стилю свого власника.

Для декоративного оздоблення камінів вбудованого типу, як правило, використовують готові рішення - камінні портали, вибір яких вражає своїм достатком форм, конструкцій та оздоблювальних матеріалів. 

Докладніше про портали >>>Типи чавунних топок

Сучасний камін із вбудованою чавунною топкою може бути обладнаний одним з двох типів «палаючого серця»:

  • відкритою топкою
  • закритою топкою

 

Кожен тип топки (відкритого типу та закритого типу) має свої переваги та конструктивні особливості, які необхідно враховувати при виборі топки для вашого каміна.


Слід звернути увагу, що каміни, як з відкритою топкою, так і з топкою закритого типу в залежності від типу конструкції можуть бути призначені для безперервного використання (основного опалювального обладнання) для опалювально-декоративних цілей (нетривале використання). Таким чином, топки додатково поділяються на:

  • чавунні топки, призначені для безперервного використання
  • чавунні топки для нетривалого використання
     

Чавунні топки відкритого типу

Камінна чавунна топка відкритого типу Чавунні топки відкритого типу надають живому вогню значну об'ємність. Безперечна і, напевно, єдина перевага такого каміна полягає в тому, що Ви зможете вільно насолоджуватися чудовою грою мов полум'я і слухати чарівне потріскування дров, що горять. Тим, хто прагне отримати від каміна виключно естетичну складову, слід віддавати перевагу саме відкритому каміну.
 

Каміни з відкритою топкою сьогодні, як правило, використовуються як декор. ККД такого каміна становить близько 20%, т.к. відсутня можливість регулювання згоряння палива, і основна частина тепла йде димарем.


Тепло в приміщенні зберігатиметься  тільки до того часу, поки не прогорить вся закладка дров, хоча приміщення від такої топки прогрівається досить швидко. При невеликій продуктивності тепла відбувається велика витрата дров.


У сенсі пожежної безпеки відкриті топки значно небезпечніші за свої закриті аналоги і вимагають постійного нагляду за відкритим вогнем.
 

Чавунні топки закритого типу

Чавунна топка закритого типу Чавунні топки закритого типу. Природна стихія живого вогню, укладена в топці закритого типу, є практично безпечною, тому що в даному випадку вогонь замкнений у своєму просторі надзвичайно надійно за спеціальними камінними дверцятами, виконаними з товстого вогнетривкого скла. Тепер вогонь вашого каміна під повним контролем. Такі топки можуть бути у виконанні з одним, двома та трьома склами. Вибираючи камінну топку закритого типу в першу чергу, ви робите ставку на безпеку. 

Деякі моделі камінів з чавунною топкою закритого типу обладнані захисними дверцятами з вогнетривким склом, які піднімаються і опускаються по вертикальній осі, що дуже зручно, і в будь-який момент Ваш камін закритого типу перетворюється на відкрите вогнище.
 

Закриті чавунні топки мають незаперечні переваги перед відкритими топками:


- високий ККД до 70%
- можливість регулювання подачі припливу повітря
- економна витрата палива
- високий ступінь пожежної безпеки
- універсальність (використання з відкритою топкою)

Чавунна топка з водяним контуром

Чавунні топки з водяним контуром

"Два в одному" -  Камін та твердопаливний котел. Окремою категорією необхідно виділити чавунні камінні топки з водяним контуром, які використовуються як створення альтернативного опалення. Такий камін працює за принципом котла та підключається до виділеного контуру або безпосередньо до центральної системи водяного опалення приміщень.

 

Форма топки

За конфігурацією чавунні топки бувають: класичними, кутовими, призматичними, радіальними та нестандартними.

 


Тепер Ви як ніколи вільні у своєму виборі.  Ви можете підібрати конфігурацію каміна на основі чавунної топки, який без особливих проблем впишеться в вишуканий інтер'єр будь-якого камінного залу.

Сьогодні Ваш вибір обмежений лише вашою фантазією та фінансовими можливостями.
 

Якість - надійність - безпека


Безпека, надійність та тривалість експлуатації будь-якого каміна залежать насамперед від якості топки.
 

Намагаючись задовольнити потреби та побажання наших замовників з різними смаками та вимогами, компанія Акватерм - Запоріжжя постійно розширює асортимент чавунних топок для камінів.

Ми завжди можемо
запропонувати якісні та довговічні чавунні топки від лідерів камінного обладнання таких марок як:
DIFFUSION, Godin, Philippe, M-design, BeF, Invicta, Uniflam, KFDesign , JOTUL, Dovre


Також у нас Ви можете придбати готові портали для камінів з різноманітних декоративних матеріалів, а також портали з мармуру, виготовлені на індивідуальне замовлення.  

Наші фахівці зроблять професійне встановлення чавунної топки та запропонують Вам різні варіанти декоративного оформлення каміна.
 

Купити топку для каміна у Запоріжжі Ви завжди можете в компанії Акватерм

 

КАТАЛОГ у форматі PDF


-"Камінні топки та камінопечі Romotop Impression" (pdf - 5,2 Мб)

-"Камінні топки та камінопечі Romotop Inserts" (pdf - 2,8 Мб)

- "Каміни та топки Godin" (pdf - 43,6 Мб)

- "Каміни, топки, портали та печі DIFFUSION" (pdf - 11,4 Мб)

-"Камінофени, камінні вставки JOTUL"  (pdf - 6,8 Мб)

-"Камінопечі та камінні топки Dovre" (pdf - 20,2 Мб)

- "Чавунні топки M-design " (pdf - 8,6 Мб)

- "Чавунні топки KFDesign" (pdf - 2,1 Мб)

- "Чавунні топки KFDesign ECO iLINE" (pdf - 3,9 Мб)