Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
Басейни Зруби Сауни Каміни
м. Запоріжжя,
пр. Металургів, 21
UKR
Фінська сауна

Будівництво фінської сауни у Запоріжжі

Проєктування. Дизайн. Будівництво
Монтаж. Обслуговування
Компанія «Акватерм» пропонує у Запоріжжі послуги проєктування та будівництва фінської сауни під ключ у кращих традиціях скандинавських народів.

Передові технології будівництва фінської сауни дозволяють нам повною мірою відтворити весь національний колорит класичної фінської сауни, використовуючи при цьому високотехнологічне обладнання для саун, сучасні матеріали будівництва та оздоблення.

Температурний екстрим 120°С - не межа


Фінську сауну називають справжнім температурним екстримом: так як стандартний діапазон температур у фінській парній знаходиться в межах 100 - 120 °С (і навіть може досягати 140 °С), а таку спеку можна витримати лише в умовах мінімальної вологості. Слава про цілющі властивості фінської сауни вже давно облетіла весь світ, особливою популярністю вони давно користуються в Європейських країнах, і лише останнім часом фінські сауни набули своєї популярності в Росії та Україні, адже у нас традиційно банний сегмент впевнено займали російські лазні.

 


Сухий пар фінської сауни стимулює рясне потовиділення (виведення шлаків), активізує обмін речовин, стимулює глибоке дихання, а також сприяє розширенню судин, люди, які страждають на гіпертонію, відчувають зниження артеріального тиску.

Класична фінська сауна

Фінська сауна за своєю суттю - це суха лазня


Класична фінська сауна відноситься до парних із традиційним сухоповітряним середовищем.

Суверенні параметри парної фінської сауни знаходяться в межах температурного режиму 90-120 °С при вологості 10-20%. Температуру у фінській парній вимірюють на рівні верхніх полиць.


Фінська сауна електрична камянка На відміну від вологої пари - суха пара, яка огортає людину не викликає надмірної чутливості шкіри до високих температур.


Завдяки тому, що фінські сауни традиційно підтримують у парному стані суху пару, відвідувачі можуть безболісно для свого організму поступово підвищувати температуру приміщення аж до 140°С, хоча це вже є "екстрим на любителя".


Саме суха пара фінської сауни вважається «легкою»


- знижена концентрація водяної пари (10-20%) дає можливість довше перебувати в приміщенні парної без шкоди для серцево-судинної та дихальної системи організму.

Фінська сауна - рідна сестра російської лазні


«Сауна» у перекладі з фінської означає - «лазня». Історія розвитку лазневої культури, також підтверджує той факт, що єдиною прародителькою фінської сауни і російської лазні є одна і та ж зроблена з колод хата, яка спочатку топилася "по чорному" (без системи димаря), а згодом по "по білому" (вже з використанням димаря).

Основна відмінність між фінською сауною та російською лазнею полягає в тому, що в сауні температура повітря висока (100-120°С), але дуже низька вологість (10-20%), а в російській парній температура значно нижче (40-90 °С) при вологості 45-70%, а всі інші відмінності несуть у собі тільки національні традиції банних процедур.

 

Сьогодні як російській бані, так і у фінській сауні для отримання тепла та пари використовують печі-кам'янки (дров'яні та електричні), обливаючи водою розпечене каміння. Різні режими температури та вологості досягаються шляхом розігріву кам'яниці та інтенсивності змочування каміння водою (чим рясніше поливати каміння, тим більша концентрація пари).


Так, маючи походження від загального «предка», ці приміщення мають не тільки аналогічні принципи зведення і внутрішньої обробки, але й внутрішнього оздоблення і однакова назва - "сауна" = "лазня".

Класична фінська сауна

Сучасна фінська сауна зазвичай складається з двох приміщень: власне сауни (парної кімнати) та багатофункціонального приміщення, яке виконує роль роздягальні та кімнати відпочинку. Часто, особливо в громадських місцях, можна зустріти фінську сауну, що включає три приміщення: парну, кімнату для прийняття водних процедур (душова, міні басейн) і кімнати відпочинку з роздягальнею. Звичайно, для себе Ви можете визначити будь-яку, навіть нестандартну конфігурацію приміщень при будівництві фінської саун, технології сьогоднішнього дня дозволяють реалізувати найсміливіші фантазії архітектурної думки.
 

Технологія будівництва фінської сауни


У будівництві фінської сауни не може бути дрібниць, тут важлива кожна деталь та суворе дотримання технології будівництва, адже від якості будівельних робіт залежатиме комфорт та безпека відвідувачів сауни. Компанія "Акватерм" - Запоріжжя гарантує використання тільки якісних, екологічно чистих матеріалів та високоякісного обладнання для фінської сауни.

Під час будівництва фінської сауни особливу увагу необхідно приділити теплоізоляції стін та стелі кімнати самої сауни (парильні), адже щоб відвідувачі могли повністю відчути всю красу справжньої фінської сауни, тепло має бути м'яким і рівномірно розподіленим по всій сауні. Також слід звернути увагу на вентиляції в парильній кімнаті. Тільки правильно налагоджена вентиляційна система гарантує безпеку для здоров'я відвідувачів у сауні, та дозволяє повною мірою насолодитися гарячим повітрям, яким буде корисно та приємно дихати.

І звичайно, димохід, якщо в якості обладнання опалення для фінської сауни застосовується дров'яна піч-кам'янка. Димохід у фінській сауні потрібен для відведення газів і продуктів згоряння твердого палива, і відповідно забеспечує санітарну та пожежну безпеку приміщень фінської сауни, і нехтувати цим категорично не можна.

Наші технічні можливості та багаторічний досвід будівництва саун у Запоріжжі  дають нам можливість втілити в життя будь-який, навіть самий "сміливий" задум проєкту будівництва фінської сауни: від стандартного варіанту до ексклюзивного проєкту з реалізацією складних технічних рішень.

Починаючи з розробки дизайну сауни, на всіх етапах проєктування, будівництва та закінчуючи постачанням обладнання для фінської сауни, ми гарантуємо якість своєї роботи та надаємо післягарантійне обслуговування зведених нами об'єктів.

Модульні фінські сауни

Сучасні технології будівництва фінської сауни сьогодні пропонують монтаж сауни модульного типу (збірна конструкція кабіни – парної). Тобто Ви можете придбати фінську сауну, виготовлену у виробничих умовах, а на Вашій території її зберуть та встановлять. Модульні технології будівництва фінської сауни дозволяють встановити фінську парну кімнату навіть у квартирі, якщо дозволяє площа. Ви можете вибрати збірну кабіну різних розмірів (місткістю від 2-х до 10-ти відвідувачів), підібрати комплектацію обладнання для парної, і ще до встановлення побачити, як виглядатиме Ваша фінська сауна вже в остаточному варіанті.

Збірна фінська сауна - модуль
План фінської сауни
 

Матеріали оздоблення для фінської сауни

Замислюючись про будівництво фінської сауни, необхідно визначитися із вибором матеріалів обробки. При обробці приміщень фінської сауни фахівці компанії "Акватерм" - Запоріжжя рекомендує використовувати тільки високоякісні матеріали, які не бояться різких перепадів температури та зміни режимів вологості:

  • вагонка (обшивка парної кімнати фінської сауни):
    фінська ялина, липа, вільха, селективна сосна, канадський кедр.
  • полковий брус (влаштування полиць у фінській парній):
    фінська ялина, вільха, липа, осика, абаш, канадський кедр.


Обробка дерев'яних поверхонь просоченням глибокого проникнення "Tikkurila", запобігає деревину від гниття і цвілі, полегшує миття та догляд за дерев'яними поверхнями і дозволяє повернути деревині первісний природний вигляд без особливих зусиль.

Оздоблення фінської сауни вагонкоюВнутрішнє оздоблення фінської сауни передбачає обшивку приміщень вагонкою, виготовленою з листяних порід та спеціально оброблених хвойних порід дерева, облаштування полків (лежаків) у парній кімнаті, монтаж освітлення, влаштування додаткових опцій (акустичне обладнання, світлотерапія) та ін. роботи, передбачені проєктом.


Красива фінська сауна повинна приносити не лише фізичну насолоду, а й справжнє естетичне задоволення.

Поєднання всіх естетичних властивостей шляхетної деревини зі здатністю виділяти корисні запахи і приємні аромати дуже важливо при виборі матеріалів обробки і повинно бути практично ідеальним.

 

Устаткування для фінської сауни

Піч - кам'янка - серце справжньої фінської сауни - це основа мікроклімату парної кімнати. Компанія "Акватерм" - Запоріжжя пропонує Вам високоякісне обладнання найкращих світових брендів:


Дров'яні кам'янки для фінської сауни 
Електричні кам'янки для сауни HARVIA, TYLO, KLAFS

Докладніше про печі-кам'янки >>>

 

Рекомендовані нами виробники вже давно займають лідируючі позиції на ринку виробництва обладнання для фінської сауни та російської лазні, якість та надійність їх продукції перевірено часом і не викликають жодних сумнівів.


Димохід фінської сауни - особливо відповідальна конструкція, застосовується при використанні печі - кам'яниці на дровах.

Докладніше про димар для сауни  >>>

Виносний пульт керування
Система вентиляції фінської парної - конфігурація вентиляційної системи залежить від поставлених завдань і пристрою обслуговуваних приміщень (парної, кімнати відпочинку, душової).

Система кольоротерапії
- заснована на принципі випромінювання світлових хвиль певної довжини (кожна хвиля має свій відтінок кольору), що благотворно впливають на біологічно активні зони організму людини. Світлова хвиля, потрапляючи на тіло відвідувача, активізує в його організмі сприятливі (хімічні та фізичні) процеси.

Пульт управління виносною - здійснює управління та контроль за режимами роботи електричної печі-кам'янки.

Докладніше про виносний пульт >>>

Термостійкі акустичні динаміки - встановлюються в парній кімнаті фінської сауни (стійкі до впливу високих температур).

Кам'яні каменки - невід'ємний атрибут справжньої фінської сауни. Саме каміння разом із піччю-кам'янкою відповідаю за створення мікроклімату фінської парної, і від вибору каміння може багато в чому залежати безпека та комфорт перебування відвідувачів у парній.

Докладніше про каміння >>>

 

Аксесуари для фінської сауни


Високоякісні та екологічно безпечні камені для кам'янки, ароматичні есенції, ефірні олії, аромо-розпилювачі відіграють важливу роль у процесі створення безпечного та корисного для Вашого здоров'я мікроклімату в парній кімнаті.

Оригінальні аксесуари з дерева та тканини, прості в управлінні, надійне та безпечне обладнання та вимірювальні прилади покликані забезпечити затишок та комфорт для отримання максимального задоволення від відвідування справжньої фінської сауни

Докладніше про аксесуари  >>>


Фінська мудрість свідчить:
"перш ніж збудувати будинок, збудуй сауну"

Компанія "Акватерм" здійснює ліцензовану діяльність з будівництва у Запоріжжі фінських саун, дотримується всіх будівельних нормативів, дотримується норм санітарно - епідеміологічних правил та вимоги пожежної безпеки.